Ürün Grubumuz
» YÜKSEK ISI YALITIM KUMAŞLARI
  Ξ Cam Elyaf Kumaşlar
  Ξ Silika Kumaşlar
  Ξ Aramid Kumaşlar
  Ξ ALF Kumaşlar
  Ξ PTFE Kumaşlar
  Ξ Battaniyeler
  Ξ Hortumlar
  Ξ Dikiş İplikleri ve Aksesuarlar
» İŞ GÜVENLİĞİ ÜRÜNLERİ
» SIZDIRMAZLIK VE İZOLASYON

Çevre Belgesi Kalite Belgesi Ürün Kataloğu
  »  Ürünler   »  YÜKSEK ISI YALITIM KUMAŞLARI

Cam Elyaf Kumaşlar

E-glass olarak tanımlanan , genelde 6-9 µm çaplı kontini cam elyaf iplikler ile hazırlanmış kumaşlardır.

Yüksek ısı ve akustik dayanıklığına sahiptir.

Kaplamasız  olduğu gibi, farklı kullanım ve sıcaklık aralıkları için çeşitli kaplama ürünleri ve metodları ile güçlendirilmiş tipleri mevcuttur. Poliüretan PU kaplı, Silikon kauçuk kaplı, Aluminyum folyo kaplı, Vermikulit kaplı, Karamelize , HT ve Çelik telli Kumaşlar.

Başlıca kullanım alanı Egsoz İzolasyon Ceketi,Vana Ceketi, Turbin İzolasyon Ceketi, İzolasyon Ceketi Kumaşı olarak; Fabrika, İş Merkezi ve AVM lerde Kapı ve Pencerelerde Yangın ve Duman Perdesi olarak; Kaynak Perdesi, Kaynak koruma kumaşı

Silika  Kumaşlar

Silika / Silikat / Silica olarak adlandırılan Silika Kumaşlar korozyon ve kimyasalara karşı dayanım için geşiltirilmiş, iyi elektrik izolasyon kapasitesine a sahip, cam elyaf kumaşın yeterli gelmediği yüksek sıcaklıklara dayanım gerektiren alanlarda kullanılır.

Silika kumaşlar thermal şoklara, ergimiş metal sıçramalarına, kaynak sıçramalarına karşı ve doğrudan aleve karşı cam elyaf kumaşlardan daha dayanıklıdır. Ergime noktası 1600 °C ‘dır.

Silika kumaşlar özellikle yüksek sıcaklıklara (500-1000°C arası) izolasyon yapılan alanlarda , yangın battaniyesi ve perdesi olarak, metal sıçramalarına karşı , açık alev gören ve ateşe dayanıklık istenen  alanlardır. Türbin izolasyonunda , elektrik ve yangın izolasyonunda, kablo korumak için, izolasyon yastığı yapımında, egsoz izolasyonu iç katmanında ve kaynak battaniyesi ile yangın ve duman perdesi imalatları başlıca kullanım alanlarıdır.

Kaplamasız  olduğu gibi, farklı kullanım ve sıcaklık aralıkları için çeşitli kaplama ürünleri ve metodları ile güçlendirilmiş tipleri mevcuttur. Poliüretan PU kaplı, Silikon kauçuk kaplı, Aluminyum folyo kaplı, Vermikulit kaplı, Karamelize , HT ve Çelik telli Kumaşlar.

En bilinin ve kullanılan ürün kodları  S180, S300, S600, S1220, T1000 ‘dir.T1000 süreki 1000 °C ‘a dayanıma sahip en dayanıklı silika kumaştır.

Aramid Kumaşlar

Aramid kumaşlar Isı dayanıklılığı yanında  ve yüksek mukavemetleri nedeniyle tercih edilen sentetik elyaftan üretilmiş kumaşlardır. Uzay ve Askeri uygulamalarında, vucut ve araç zırhlama için balistik amaçlı, İş elbisesi ve eldiveni imalatında, kablo koruma,mukavemet isteyen ve vibrasyon olan endüstriyel alan izolasyonlarında kullanılır.

İki tipi vardır:

Para-aramidler  yüksek teknoloji uygulamalarında, kompozit malzeme üretiminde araç, uzay ve askeri uygulamalarında, kurşun geçirmez yelek ve plaka imalatında ve eldiven imalatında kullanılır.

Meta-aramidler ısıya dayanıklı iş elbisesi üretiminde daha çok tercih edilir.

ALF Kumaşlar

HILTEX ALF bor içermeyen sürekli Alumina-Silika elyafı içermektedir. Alumina Silika oranları %60/40, %72/28 ve %80/20 dir.

Kusursuz bir esneklik ve 1300 C a kadar mükemmel ısı dayanımına sahiptir. Uzun ömürlüdür. Fırın iç astar, temperli cam imalatı, jenaratör ve uçak/roket motorlarında, araba saçı üretim fırın iç kaplaması başlıca uygulama alanıdır.

Cam Elyaf Kumaşlar
Silika Kumaşlar
Aramid Kumaşlar
ALF Kumaşlar
PTFE Kumaşlar
Battaniyeler
Hortumlar
Dikiş İplikleri ve Aksesuarlar